wrapper

Ligjëratë për rolin e hoxhallarëve shqiptarë  në arsimin dhe gjuhën shqipe
Rrogozhinë, 11.03.2017 Me mbështetjen e Institutit Shqiptar të Mendimit dhe të Qytetërimit Islam, qendra social-kulturore “Shtëpia e Dritës” në Rrogozhinë organizoi aktivitetin kulturor me
AIITC prezanton librin “Histori e islamit në Kavajë”
Kavajë, 18.02.2017Trashëgimia shpirtërore dhe kulturore islame në trevën e Kavajës ishte boshti i takimit që çeli siparin e ciklit “Bisedë me autorin” për këtë vit. Ndryshe
Nisin kurset e reja të gjuhës arabe
Tiranë, 20.02.2017 Qendra e Gjuhëve të Huaja AIITC nisi në muajin shkurt kurset e reja të gjuhës arabe në tre nivele: fillestar, mesatar dhe të avancuar. Pas mbylljes së nivelit të pestë

VEPRIMTARI

15 آذار/مارس 2017

Rrogozhinë, 11.03.2017 Me mbështetjen e Institutit Shqiptar të Mendimit ...

Hide Main content block

BOTIME TE REJA

Video

Rreth nesh

Instituti Shqiptar i Mendimit dhe i Qytetërimit Islam (AIITC) është themeluar në vitin 1996, me vendim të Gjykatës së Tiranës nr. 143, datë 04. 03. 1996. Veprimtaria e këtij Instituti është e shumëfishtë dhe e larmishme në fusha të ndryshme si: shkencore, kulturore, studimore, botuese, informuese dhe dokumentuese. 

Lexo për më tepër

Lidhjet

radio

tv kontakt 2

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Green Red Radian
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family