wrapper

Promovime dhe panaire

Panairi 21 i librit “Tirana 2018”, një ekspozitë e larmishme veprash e botimesh të zhanreve të ndryshme

Panairi 21 i Librit “Tirana 2018” që u mbajt në Pallatin e Kongreseve në datat 14-18 nëntor, ishte një ekspozitë…

AIITC merr pjesë me botime kulturore në panairin 21 të librit “Tirana 2018”

Panairi i Librit “Tirana 2018”, në datat 14-18 nëntor, hap dyert për lexuesit dhe dashamirësit e kulturës në edicionin e…

المركز الألباني يدشن الكتاب "300 حديثٍ" من درر الحكم النبوية

  تيرانا: 19 / 05 / 2018م. يواصل مهرجان القراءة "أيام وليالي الكتاب"، والمنظم بدعم من وزارة الثقافة، فعالياته في…

المركز الألباني يشارك في مهرجان أيام و ليالي الكتاب

  تيرانا: 16 - 20 / 05 / 2018م. لقد شارك المركز الألباني للفكر والحضارة الإسلامية في مهرجان "أيام و…

المركز الألباني للفكر والحضارة الإسلامية يشارك في المعرض الدولي التاسع للمجلات في إسطنبول

  يعد المعرض الدولي التاسع للمجلات، والذي يعقد كل عام في إسطنبول عاصمة تركيا، حدثًا دوليًا هامًا في مجال المنشورات…

اختتام فعاليات معرض الكتاب في ألباسان

  اختتم معرض الكتاب فعالياته في دورته الثانية التي عقدت في مدينة ألباسان خلال الفترة الممتدة من 10 إلى 14…

المركز يشارك في المعرض الدولي الثامن للإعلام في تركيا

اسطنبول: 04 - 08 مايو 2017م.   ضمن إطار المعرض الدولي الثامن للصحافة الذي أقامته مؤسسة الإعلام في تركيا بالتعاون…

Përfundon me sukses panairi i parë i pranverës Gërmenj 2014

Faktorizimi shoqëror i qendrave kulturore islame në anë të ndryshme të vendit është një objektiv që Instituti Shqiptar i Mendimit…

AIITC promovon librin poetik “Vetëmohova djalërinë” të autorit Ibrahim D. Hoxha

Kush thotë se poezia i përket dhe i përshtatet vetëm moshës rinore dhe të mesme e ka gabim, pasi ajo…

AIITC promovon librin me poezi "Rojtari i zemrës" të poetes VALBONA HYKAJ

Ditëlindja e Profetit Muhamed (a.s.), përveç të tjerash, shënon një ndër motivet kryesore të poezisë me frymëzim fetar që është…

Rreth nesh

Instituti Shqiptar i Mendimit dhe i Qytetërimit Islam (AIITC) është themeluar në vitin 1996, me vendim të Gjykatës së Tiranës nr. 143, datë 04. 03. 1996. Veprimtaria e këtij Instituti është e shumëfishtë dhe e larmishme në fusha të ndryshme si: shkencore, kulturore, studimore, botuese, informuese dhe dokumentuese. 

Lexo për më tepër

Lidhjet

radio

tv kontakt 2